سپتیک تانک پلی اتیلنی-02188721092

یکشنبه 2 خرداد 1395 ساعت 00:09


سپتیک تانک پلی اتیلن از ساده ترین و ارزان ترین روش های طبیعی تصفیه است که در سپتیک تانک پلی اتیلن تصفیه مکانیکی(ته نشینی فاضلاب سنگین) و تصفیه زیستی با کمک باکتری های بی هوازی همزمان انجام می گیرد. سپتیک تانک پلی اتیلن برای مناطقی که امکان استفاده از چاه های جذبی وجود ندارد و مناطقی که دور از دسترس شبکه های جمع آوری فاضلاب قرار دارند، روشی مفید و مقرون بصرفه است.

سپتیک تانک پلی اتیلن در واقع یک مخزن ته نشینی کوچک است که مواد جامد فاضلاب دفع شده از لوله ها، پس از ورود به سپتیک تانک پلی اتیلن در کف ته نشین شده و در مدت زمان طولانی تحت اثر باکتری های بی هوازی بصورت لجن در می آید.باکتری های بی هوازی موجود در سپتیک تانک پلی اتیلن اکسیژن مورد نیاز خود را از تجزیه مواد آلی، معدنی موجود در فاضلاب بدست آورده و با احیای لجن و فاضلاب ، آن را بصورت مواد آلی ناپایدار و در نتیجه به پساب تبدیل می نماید.از جمله اشکالاتی که در کار با سپتیک تانک پلی اتیلن بروز میکند این است که بعلت فعل و انفعالات شیمیایی و تولید گاز حاصل از تعفن لجن موجود در سپتیک تانک پلی اتیلن ، قسمتی از مواد ته نشین شده در کف سپتیک تانک پلی اتیلن همراه این گاز به سطح فاضلاب آمده و بهمراه مواد معلق سبک مانند روغن و چربی گیر سطح فاضلاب معلق هستند، موجب اختلال در کار سپتیک تانک پلی اتیلن میشود که ممکن است حتی این مواد بهمراه فاضلاب از خروجی سپتیک تانک پلی اتیلن خارج شوند.

جهت جلوگیری از این حالت در سپتیک تانک پلی اتیلن باید در بازه زمانی حدود 2 تا 4 سال یکبار بسته به میزان فاضلاب ورودی لجن موجود در کف سپتیک تانک پلی اتیلن تخلیه گردد.

معمولا سپتیک تانک پلی اتیلن بصورت سرپوشیده و دفنی اجرا میگردد تا هم فاضلاب بصورت ثقلی وارد آن گردد و هم جلوی مزاحمت بوی نامطبوع آن گرفته شود.

همچنین سپتیک تانک پلی اتیلن در دو نوع کورتیوب و اسپیرال ساخته میشود که سازه سپتیک تانک پلی اتیلن کورتیوب از نظر استحکام(تحمل بار ترافیکی) از سازه سپتیک تانک پلی اتیلن اسپیرال کمتر میباشد.
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.