سپتیک تانک بیمارستان

جمعه 6 مرداد 1396 ساعت 20:27
سپتیک تانک بیمارستان

فاضلاب بیمارستانی، منبع اصلی ایجاد زباله های دارویی و مقادیر زیادی از مواد شیمیایی می باشد که به عنوان میکرو آلاینده های قوی عمل میکنند و تاثیرات کشنده ای بر ماهی ها، خرچنگها و جلبک ها دارند و خطرجدی برای سلامت انسان و محیط زیست محسوب می شوند. مشکلات ناشی ازمواد شیمیایی موجود در فاضلاب بیمارستانی مربوط می شود به گروههای مختلفی از جمله آنتی بیوتیک ها، ضد عفونی کننده ها و داروها.


سپتیک تانک

مقادیر کمی ازمواد مختل کننده هورمونها نیز همراه با دیگر باقیمانده های دارویی از طریق توالتهای بیمارستان به سیستم فاضلاب عمومی وارد می شوند.

در حقیقت؛ فاضلاب بیمارستانی ترکیبی متشکل از فاضلاب خانگی، فاضلاب صنعتی، فاضلاب ناشی از فعالیت مراکز پزشکی و مراکز درمانی دارای بخش رادیوتراپی (حاوی مقادیر زیادی ترکیبات ازته ناشی از دفع داروهایی با پایه آمینو اسید که در نتیجه ی مقادیر بالای TKN پدیده نیتریفیکاسیون دچار اختلال خواهد شد) و مقادیر بالای فسفر (در نتیجه مصرف بیش از حد مواد شوینده) می باشد.

سپتیک تانک پلی اتیلن تصفیه فاضلاب بیمارستان

خیلی از ترکیبات شیمیایی و دارویی، حاصل تصفیه ناکافی فاضلاب شهری می باشند چرا که در مقابل تصفیه فاضلاب معمولی مقاومت می کنند.
 این مواد در آبهای سطحی نفوذ کرده، درزنجیره غذایی مداخله می کنند و درنهایت انسان را در معرض بیماری قرار می دهند. اغلب تصفیه خانه های فاضلاب بیمارستانی قدیمی هستند و قادر به تصفیه کامل فاضلاب بیمارستان نمی باشند و باید قبل از تخلیه فاضلاب بیمارستانی برای تصفیه آنها اقدام کرد. اغلب این فاضلاب ها از فاضلاب شهری (WWTPs) تفکیک می شود ودر نهایت پس از تصفیه اولیه توسط سپتیک تانک اعم از سپتیک تانک پلی اتیلن اسپیرال و یا سپتیک تانک پلی اتیلن کاروگیت ، به WWTPs تخلیه شده تا آلایند های آن بطور کاملتری حذف شوند.


سپتیک تانک بیمارستان

برخی پروژه های اجرا شده برای سپتیک تانک فاضلاب بیمارستانی

سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان بندر گز، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان شفا، بیمارستان نواب صفوی، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان پل دختر، بیمارستان امام حسن مجتبی، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان مدرس،سپتیک تانک پلی اتیلن  بیمارستان شهید بهشتی، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان امام خمینی، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان عیوض زاده، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان مدائن، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان امام سجاد،سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان شریعتی، سپتیک تانک پلی اتیلن بیمارستان فاطمه الزهرا رباط کریم و …

تشخیص منابع اصلی داروهای موجود در فاضلاب، اینکه از بیمارستان ها نشات گرفته اند و یا از استفاده های خانگی، آسان نیست. اما منبع بیمارستانی موادی همچون iodinated X-ray که برای عکسبرداری از بافت نرم کاربرد دارند، کاملا مشهود است. داروهای بدون نسخه عمدتا در بیمارستان ها مصرف می شوند اما در موارد زیادی نیز در فاضلاب های خانگی یافت میشوند. علاوه بر مواد شیمیایی سخت و مقاوم، بیمارستان ها مقدار زیادی عوامل بیماریزای ناخواسته از جمله باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک، ویروس ها و دیگر میکروارگانیسم ها را به فاضلاب تخلیه می کنند.

یکی از دانشمندان معروف بنام نیلسن اظهار داشته است که فاضلاب بیمارستان ها می تواند تهدید جدی برای انسانها خصوصا کارمندان تصفیه خانه های فاضلاب باشد. در طی بارندگیها و یا سیلابهای شدید، تانکهای موجود در تصفیه خانه ممکن است سرریز شوند و بدین ترتیب عامل ایجاد بیماری برای کارکنان آن منطقه و همچنین آلودگیهای محیط زیستی شوند وحتی در مقادیر کم زندگی جانداران آن منطقه را بطورجدی در معرض خطر قرار دهند. به عنوان مثال مقادیری از استروژنها سبب اختلال جنسیتی در ماهیها میشوند، بعضی از مسکنها برای ماهی قزل آلا سمی هستند، و داروهای روان درمانی بر رفتار ماهیها و پرندگان تاثیر می گذارند.


قوانین تصفیه فاضلاب بیمارستانی

در بسیاری از نقاط جهان استانداردسازی و قوانین تصفیه فاضلاب بیمارستانها هنوز به درستی اجرا نمی شوند. بر پایه اطلاعات موجود، این شیوه ها می تواند راهی موثر جهت تصفیه فاضلاب بیمارستانی باشد.
بیشتر تمرکز تصفیه فاضلاب بیمارستانی بر جلوگیری از آلودگی آب های زیر زمینی و محل زندگی ریز جانداران است به همین دلیل کیفیت و دقت این تصفیه بسیار بالاست.
شرکت شها واحدهای زیر را جهت تصفیه فاضلاب بیمارستانی درون سپتیک تانک پیشنهاد می کند که البته با توجه به شرایط خاص، سیستم ها و فرآیندها تا حدودی تغییر می کنند:
 آشغالگیری و دانه گیری به منظور حذف آشغال ها و دانه ها
 پمپاژ اولیه به منظور پمپاژ فاضلاب به واحدهای بعدی
 تصفیه بیولوژیکی با استفاده از روش هوادهی گسترده، USBF و یا MBBR که میزان آلودگی آلی پساب را کاهش داده و نقش اصلی را در تصفیه فاضلاب به عهده دارد.
– مخزن ته نشینی برای ته نشین سازی لجن بصورت ثقلی

مخزن ذخیره  لجن سپتیک تانک

– کلرزنی جهت ضدعفونی پساب تصفیه شده و از بین بردن باکتری های بیماری زا
بیمارستان ها فاضلابی با مواد و ترکیبات سمی و عفونی تولید می کنند که وارد کردن بدون تصفیه یا با تصفیه ناقص آن به فاضلاب شهری باعث بیماری های عفونی و انگلی در بین مردم خواهد شد.

 

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

بیمارستان ها فاضلابی با مواد و ترکیبات سمی و عفونی تولید می کنند که وارد کردن بدون تصفیه یا با تصفیه ناقص آن به فاضلاب شهری باعث بیماری های عفونی و انگلی در بین مردم خواهد شد. در یک تحقیق، جمعیت باکتری های موجود در فاضلاب خام ورودی به تصفیه خانه بیمارستان ۳۰۰ هزار عدد در ۱۰۰ میلی لیتر شمارش شده در حالی که این مقدار در فاضلاب خام شهری در حدود ۱۰۰ میلیون باکتری در ۱۰۰ میلی لیتر گزارش شده است.

بنابراین استفاده از پکیج  تصفیه فاضلاب بیمارستانی برای تمام بیمارستان ها ضروری است. شرکت شها با دانش و تجربه خود طی ۳۳ سال گذشته و با اجرای ده ها پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی می تواند راهکارهای اجرایی جهت ساخت و طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب بیمارستانی به بیمارستان ها ارائه دهد. از آخرین پروژه های شها به روز رسانی پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان فاطمه الزهرا اهواز است.

فرآیندهای تصفیه فاضلابی که در پکیج  تصفیه فاضلاب بیمارستانی به کار می رود با راندمان بالای ۹۵ درصد فاضلاب را تصفیه کرده و قابلیت تخلیه جهت مصارف کشاورزی و فضای سبز، تخلیه به چاه و آبهای سطحی را دارا می باشد.

استفاده از پکیج  تصفیه فاضلاب بیمارستانی شها همچون سپتیک تانک فاضلاب بیمارستانی  شها برای بیمارستان های با ظرفیت تولید ۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز استفاده از پکیج  پیش ساخته فلزی دارای مزایای فنی و اقتصادی می باشد و برای ظرفیت های بالاتر استفاده از مخازن پلی اتیلنی توصیه می شود.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی به نوع آلاینده ها و میزان BOD و COD آن بر می گردد و نیازمند تجربه، مهارت، تیم طراحی حرفه ای، تیم اجرایی زبده و مطلع از تمامی ضوابط و مقررات قانونی و … دارد تا خروجی پکیج تصفیه فاضلاب با استانداردهای قانونی وزارت بهداشت طابقت داشته باشد. شرکت شها با بیش از سه دهه فعالیت ارزشمند دارای تجربه کافی در ارائه پکیج های تصفیه فاضلاب بیمارستانی است.

جهت استعلام قیمت سپتیک تانک بیمارستان و یا خرید سپتیک تانک تصفیه فاضلاب بیمارستان با ما در ارتباط باشید .